GÜLER EMLAK DANIŞMANLIĞI nında Konut satış değerini etkileyen faktörler nelerdir.

Bir Konutun Değerini Etkileyen Faktörler Gayrimenkulün çevresindeki yapılaşma Tapu dairesi emlak cinsi kaydı örn Daire, Arsa, Tarla vs

Bir Konutun Değerini Etkileyen Faktörler ?

  1. Tapu kayıt durumu- Söz konusu emlağın tapusunun kat mülkiyeti veya kat irtifakı olup olmadığı, tapu kaydında bulunan yasal kısıtlamaların olup olmadığı.
  2. Lokasyon- Konutun yakınındaki alışveriş merkezine, okullara olan uzaklığı, toplu taşıma araçlarına ulaşım kolaylığı.
  3. Mevki- Konutların bulunduğu bölge ve ilçeler. O bölge ve ilçenin konut fiyatları, konut fiyatı değerine doğrudan etki yapar. İlçeler arası konut fiyatları değişiklik gösterebilir. Bunun yanında aynı ilçede ve aynı bölgede bile konutların değerleri çok değişik olabilir.
  4. Prim Getirisi- Konutun bulunduğu sempte uzun ve orta vadede prim yapabilecek; belediye projeleri, devlet yatırımları, özel sektörlerin büyük projeleri gibi etmenler konutun değerine olumlu etki yapar.
  5. Sosyal Tesislerin Bölgedeki Varlığı- Konutun içinde bulunduğu semt, mahalle ve bölgenin sahip olduğu her türlü aktif sosyal tesis konutu öncelikli ve değerli kılar.

 

  1. Manzara- Cephe ve bulunduğu katın öneminin yanında benzer önemli etkende konutun doğa, deniz manzarası ve şehir manzarasınamı sahip olduğudur. Bunlarda konutun değerini artıran özelliklerdir.
  1. Konutun Özellikleri- Konutun toplam alanı, kullanılabilir alanı ve konutun oda sayısı. Konutun fiyatını belirleyen önemli etkendir.
  2. Güneş Alma ve Isınma Durumu- Cepheler ve binanın bulunduğu kat güneş alma açısını etkiler. Güneş alan konutlar güneş almayanlara göre daha değerlidir. Konutun ısınması için kullandığı sistem de konutun değerini değiştirir.
  3. Konutun Otoparkı Olup Olmaması- Günümüzde hemen hemen her ailenin en az bir otomobili bulunmaktadır ve konut alırken bir evin otoparkının olması öncelikle tercih edilir. Konutun kapalı veya açık otoparkı olması bile değerini değiştirir. 
  4. Güvenlik görevlisi, Site Bekçisi, Güvenlik sistemi: Bunlardan en az birinin olması durumunda söz konusu konutun değerine olumlu yönde katkı sağlar.

Siz de gayrimenkulünüzün değerini öğrenmek istiyorsanız, GÜLER GAYRİMENKUL DANIŞMANINIZ ile görüşebilirsiniz. Bizi arayabilirsiniz. 

http://www.gulergayrimenkul.com

Lüleburgaz Emlak Fiyatları, Lüleburgaz Emlakçıları, Güler Emlak Firması GÜLER EMLAK DANIŞMANLIĞI nında Konut satış değerini etkileyen faktörler nelerdir. Lüleburgaz Emlak Fiyatları, Lüleburgaz Emlakçıları, Güler Emlak Firması,Bir,Konutun,Değerini,Etkileyen,Faktörler,Gayrimenkulün,çevresindeki,yapılaşma,Tapu,dairesi,emlak,cinsi,kaydı,örn,Daire,Arsa,Tarla,vs,Bir,Konutun,Değerini,Etkileyen,Faktörler, Tapu,kayıt,durumu-,Söz,konusu,emlağın,tapusunun,kat,mülkiyeti,veya,kat,irtifakı,olup,olmadığı,tapu,kaydında,bulunan,yasal,kısıtlamaların,olup,olmadığı, Lokasyon-,Konutun,yakınındaki,alışveriş,merkezine,okullara,olan,uzakl Lüleburgaz Emlak Fiyatları, Lüleburgaz Emlakçıları, Güler Emlak Firması Bir Konutun Değerini Etkileyen Faktörler Gayrimenkulün çevresindeki yapılaşma Tapu dairesi emlak cinsi kaydı örn Daire, Arsa, Tarla vs Bir Konutun Değerini Etkileyen Faktörler Tapu kayıt durumu- Söz konusu emlağın tapusunun kat mülkiyeti veya kat irtifakı olup olmadığı tapu kaydında bulunan yasal kısıtlamaların olup olmadığı Lokasyon- Konutun yakınındaki alışveriş merkezine okullara olan uzakl