İş müracaat'larında nelere dikkat edilmeli - Lüleburgaz iş ilanları

İş başvulaları için ip uçları :

Lüleburgazda iş ilanları: 

İş başvurusu için ipuçları, Her iş için başvuru sürecinize en iyi şekilde hazırlanırsanız bu süreci en iyi şekilde geçirirsiniz. 

Bu ip uçlarının arasında iş başvuru mektupları ve özgeçmişinizin tasarlanmasına ilişkin önerilerin iş başvurusu görüşmelerine hazırlık niteliğindedir. Bir çok çalışma kâğıtları ve diğer bilgi kaynakları, iş dünyasına girişinizi kolaylaştırmayı amaçlar.

Anlatılan bazı alt konuları seçebilirsiniz ya da bütün konuyu sırası ile ele alabilirsiniz.

Bir iş başvuru mektubu aşağıdakilerden oluşur:

İş başvurunuzun yazılı olarak gönderilmesinde bütün bu evraklardan bir iş başvuru dosyası içinde oluşturunuz.

İş başvuru bilgileri ile , işletmede size karşı ilgi duyulmasını sağlamalısızın. İşletmeci tam işletmenin aradığı niteliklerde bir kişi olduğunuzu görmelidir.

Yazılı  başvuruları için bir kaç önemli ipuçu:

İş başvuru bilgileriniz kişisel olmalıdır. Önceden hazırlanmış dosya niteliğinde, yani yalnızca

verilerin kaydedildiği evraklardan olmamalıdır. Bu gibi önceden hatalı hazırlanmış evraklar, genellikle

önceden hazırlanmış red cevabının gelmesine yol açar.

Bir iş ilanına yazılı iş başvurusu yapmanız halinde, söz konusu ilana yer veriniz. Bu

arada ilanı nerede gördüğünüzü ve konusunu ilanın ne zaman, hangi medyada Gazete, online – iş ilanları v.s  çıktığını tam olarak belirtiniz. Birçok işletme, değişik medyalarda bir den fazla iş ilanı vermektedir.

Kesin bir ifadeyle iş başvurunuzun el yazısıyla yazılmış olmaması gerekiyor ise, iş başvurunuz mutlaka yazıcıda yazılmış olmalıdır.

İş başvurunuzda, neden bu işletmedeki bir işe girmek istediğinizi ve bu iş için neden sizin en uygun kişi olduğunuzun anlatmanız gerekmektedir.

Tüm İş başvuruları için ipuçları

En önemli konuları mümkün olduğu kadar net bir şekilde ifade etmeye çalışmalısınız. Gelecekte müdürünüz olacak kişinin belki de iş başvurunuzu okumaya az zamanı olabilir. Gereksiz ifadeler kullanarak ve gereksiz bilgiler vererek zaman kaybına vesile olmayınız.

Doğru bir yazılış şekline dikkat etmelisiniz (Gramer, imla hataları vb). Bilgilerinizin, iş başvuru evraklarınızın ve özgeçmişinizin daima güncel olmasına (örneğin iş başvuru evraklarında ve özgeçmişinizde güncel tarihin olmasına) özen göstermelisiniz.

Verdiğiniz bilgilerin kesinlikle abartmamalı ya da doğru olmayan bilgiler vermemelisiniz. 

Eğer telefonla iş başvurusunda bulunacaksanız, genelde sonucu anında öğrenirsiniz. Ancak böyle bir görüşmeye büyük bir titizlikle hazırlanmalısınız, çünkü bir daha herhangi birşeyi düzeltme şansına sahip olamazsınız (örneğin bilgisayarla bir yazı yazarken olduğu gibi) Bu nedenle öncen telefonla neler konuşmak igerektiğini bir kenara not edin. Görüşmek istediğiniz kişiyi tanımıyorsanız  i Eğer bilmiyorsanız, kendinizi personel için yetkili kişiye bağlatmalısınız. Daima adınızı ve soyadınızı söyleyiniz (bu sık sık heyecandan unutula bilir) ve anlaşılacak şekilde konuşmaya özen gösteriz. En önemli şeyleri söyleyin, fakat lafı fazla uzatmayın. Görüştüğünüz yetkiliye bir iş başvuru dosyası göndermeyi öneriniz ve kendisi ile bizzat görüşmek için bir randevu isteyiniz.

Telefonla iş başvurusu yapmanın bir diğer avantajı, başvuruda bulunan diğerleri ile rekabet halinde olmamanız, dezavantajı ise personel için yetkili kişilere ulaşmanızın çok zor olabileceğidir.

Her şeyden önce hedefiniz mülakat olmalıdır.

 İş ilanında sizden telefonla aramanız istenmesi durumunda. Önce yazılı iş başvuruda bulunmadan bizzat bir görüşme yapmaya ve iş başvuru sürecini biraz kısaltmaya çalışıyorsunuz (öz girişiminizle ya da bir iş ilanını esas alarak) İş başvurunuz için işletme hakkında diğer bilgileride edinmek gerekebilir.

İşbaşvuru evraklarını gönderdikten sonra başvurunuz hakkında bilgi almalısınız. Bu şekilde bu işi almayı ne kadar istediğinizi tekrar göstermiş olabilirsiniz. Yazılı olarak ya da email yoluyla yapmış olduğunuz iş başvurunuzdan sonra personel için yetkili müdür sizi arayarak iş hususunda sizinle mülakattan önce, bazı sorulara yanıt almak istediğini söyleyebilir.

Başvurunuzun kabul edilmemesi durumunda bunun nedenleri hakkında bilgi almak için. Görüşme yapmadan önce,  telefon santralini arayarak görüşeceğiniz kişinin ismini alınız, ünvanını ve görevinin tam olarak ne olduğunu not ediniz. Bu görüşmek istediğiniz kişiye gerçektende ulaşabilmenizi sağlayacaktır,

Telefon görüşmesine mülakatta olduğunuz gibi hazırlanınız. Yani işletme hakkında ayrıntılı bilgi edinin, hassas konulara (mülakat bölümünde bakınız) ne cevap vereceğinizi ve hem kısa, hem de kendinizi iyi ifade edecek bir öz tanıtım hazırlamalısınız.

Telefon etmenizin avantajı: Telefon ederken sizin için en iyi zamanı seçebilirsiniz. Sakin olduğunuz ve kendinizden emin olduğunuz zaman telefon edebilirsiniz

Yapacağınız telefon görüşmesi esnasında gürültüsüz ve rahatsızlık veren olayların olmadığı bir ortamın olmasına dikkat etmelisiniz.

İş başvurusu dosyanızı hazır bulundurunuz. Belki telefon görüşmesi sırasında bilgileriniz, özgeçmişiniz ile ilgili sorular sorulur.

Hedefinizi hep ilk sırada tutunuz- Sonuçta mülakat için bir randevu almanız gerekiyor.

 

E-mail olarak yada işletmelerin önceden hazırlanmış iş başvuru formları vasıtasıyla olabilir. Bu durumda özgeçmiş bilgileri dosya olarak eklenir ve gerekli olabilecek belge ve bilgiler posta yoluyla gönderilebileceği teklif edilir.

E-mail-İş başvuruları giderek çok kullanılan yöntem haline gelmekte olup en kısa zamanda hedefe ulaşmaktadır. Ancak çok defa  yine çok kısa zamanda reddedilebilir.

E-mail başvurunuzu, postayla gönderdiğiniz iş başvuruları gibi düzenlemelisiniz. Ancak öz geçmiş ve diğer belgeleri scan yaparak eklemeyin. Bu gibi belgelerin açılması (indirilmesi) bir çok kez uzun sürmektedir ve alıcı belki de iş başvurunuzu okumayabilir. 

Bu durumda, gerekebilecek belgeleri bilgileri postayla göndermeyi yada mülakata beraberinizde getirmeyi teklif ediniz. Ancak öz geçmişinizi eklemelisiniz. 

Lüleburgaz Emlak Fiyatları, Lüleburgaz Emlakçıları, Güler Emlak Firması İş müracaat'larında nelere dikkat edilmeli - Lüleburgaz iş ilanları Lüleburgaz Emlak Fiyatları, Lüleburgaz Emlakçıları, Güler Emlak Firması,İş,başvulaları,için,ip,uçları,:,Lüleburgazda,iş,ilanları:,İş,başvurusu,için,ipuçları,Her,iş,için,başvuru,sürecinize,en,iyi,şekilde,hazırlanırsanız,bu,süreci,en,iyi,şekilde,geçirirsiniz,Bu,ip,uçlarının,arasında,iş,başvuru,mektupları,ve,özgeçmişinizin, Lüleburgaz Emlak Fiyatları, Lüleburgaz Emlakçıları, Güler Emlak Firması İş başvulaları için ip uçları : Lüleburgazda iş ilanları: İş başvurusu için ipuçları Her iş için başvuru sürecinize en iyi şekilde hazırlanırsanız bu süreci en iyi şekilde geçirirsiniz Bu ip uçlarının arasında iş başvuru mektupları ve özgeçmişinizin