}
Konut Kredisi çekerken nelere dikkat edilmeli,

Bankalardan konut kredisi kullanmadan önce GÜLER GAYRİMENKUL emlak danışmanı yanınızda

Konut Kredisi çekerken nelere dikkat edilmeli!

Bankalardan konut kredisi kullanmadan önce GÜLER GAYRİMENKUL emlak danışmanınız ile anlaşmalı olduğumuz bankalardan konut krediniz için teklif almak sizin lehinize olacaktır.

Güler Gayrimenkul firması ile anlaşmalı bankaların konut kredisi tekliflerini Güler Gayrimenkul emlak danışmanınız ile incelediğinizde göreceksinizki  Emlak danışmanınıza vereceğiniz emlak komisyonundan daha fazla bir fark sizin hanenize işlenecektir.

Konut kredi faizleri ile krediye olan talep hızla artıyor. Kredilerde karşılaştırma hizmeti veren Güler Gayrimenkul Danışmanınız Merkez Bankası ve Türkiye Bankalar Birliği verileri ile derlenmiş analizine göre tüketicilerin en düşük konut kredi faiz oralarını sunan bankalardan konut kredisi temin etmekte. 

TCMB verilerine göre geçtiğimiz sene Haziran ayında yıllık yüzde 18 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren bankalar, bu yıl aynı krediyi % 12 seviyelerinde sunuyor. Ayni şekilde dönem içerisinde konut kredisi faizleri 'nde de yüzde 30’un üzerinde indirim oldu ve bir yıllık faizler % 12,5’lardan % 8,5’lara oranlarına kadar geriledi. 

Konut kredisi faizleri düşmesi ile gelen tüketici talebi ise sektörde özellikle konut kredisi ve ihtiyaç kredilerini artırıyor. 2013 yılının ilk 6 ayında konut kredisi büyümesi geçen yıla göre, ihtiyaç kredilerinde 2 kat, konut kredisinde ise 3 kat arttı.

Bankalardan kredi kullanan her dört kişiden konut kredisi ile ihtiyaç kredisi çekiyor. Kredi çekenlerin yüzde altmışı’ının geliri 2 bin TL’nin altında bulunuyor. Tüketici kredilerinde Güler Gayrimenkul Danışmanınız sizlere yardımcı olmakta,“Bazen konut almak için konut kredisi ile tüketici kredisi nede ihtiyaç duyuluyor. Güler Gayrimenkul Emlak Danışmanınız ayrıca tüketicilere kredi çekerken nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgiler veriyor.

  • Konut kredisi almadan önce bütçe değerlendirmesi yaparak aylık ödenebilecek taksitlerin miktarı dikkaatle belirlenmesi konut kredisi vadesinin buna göre belirlenmesi gerekir. Zira kredi geri ödemesinde yapılacak aksaklıklar, konut kredisi notunu da etkileyeceğinden daha sonra kredi alınmasını zorlaştırır.
  • Konut kredisi başvurusu yapmadan önce tüm bankaların kredi şartlarını araştırmak ve en uygun bankadan yana tercih kullanmak para kazandırır. Örneğin  10,000 tl (On bin tl) 24 ay vadeli ihtiyaç kredisinde bile en az 700 tl tasarruf etme imkanı bulunmaktadır. 
  • Tüketiciye maliyeti olmayan konut kredisi yoktur. “0 Faizli” ya da “Masrafsız” diye adlandırılan konut kredilerin de maliyeti vardır ve mutlaka Güler Gayrimenkul Emlak Danışmanınız ile diğer konut kredisi seçenekleri ile karşılaştırmak gerekir.
  • Konut kredisi kullanırken bankalar arası kredi karşılaştırmasını dosya masrafı ile birlikte krediye vade sonuna kadar ödenecek toplam tutar üzerinden yapmak daha sağlıklı sonuç verir.
  • Konut kredisi için borçlarını yeniden yapılandırmak, örneğin konut kredisi borçlarını kapatmak için yeni konut kredisi çekmek isteyen kişinin amacını mutlaka bankaya ileterek açık iletişim kurması gerekir. Böylece banka, kredi sahibinin mevcut borçlarına ilave borç vereceği izleniminden kurtulur ve kredinin onaylanma olasılığı artar.
  • Konut kredisi alırken mecburi olmasa da bankalar krediye bağlı hayat sigortası da yaptırmak gerekir. Faydalı bir sigorta olmasına rağmen tercih hakkı kullanılıp, yaptırmak istenilip, istenilmediği belirtilebilir. 
  • Unutmayın  emlak temsilciliği, “emlak”tan önce “insan” işidir. Bölgesinde  uzmanlaşmış ve işini severek yapan GÜLER GAYRİMENKUL  Temsilcileri ile  çalışmak, hayattan tasarruftur.

                                         www.gulergayrimenkul.com

Lüleburgaz Satılık Daire Lüleburgaz'da Satılık Arsa Fiyatları Lüleburgaz Satılık Arsa 1+1 2+1 3+1 Satılık Daire Emlakçı'dan Satılık Daire Emlakçı Fiyatları..Lüleburgaz'da Yetkili Emlak Firması Burada Konut Kredisi çekerken nelere dikkat edilmeli, Lüleburgaz Satılık Daire Lüleburgaz'da Satılık Arsa Fiyatları Lüleburgaz Satılık Arsa 1+1 2+1 3+1 Satılık Daire Emlakçı'dan Satılık Daire Emlakçı Fiyatları..Lüleburgaz'da Yetkili Emlak Firması Burada,Bankalardan,konut,kredisi,kullanmadan,önce,GÜLER,GAYRİMENKUL,emlak,danışmanı,yanınızda,Konut,Kredisi,çekerken,nelere,dikkat,edilmeli!,Bankalardan,konut,kredisi,kullanmadan,önce,GÜLER,GAYRİMENKUL,emlak,danışmanınız,ile,anlaşmalı,olduğumuz,bankalardan,konut,krediniz,için,teklif,almak,sizin,lehinize,olacaktır,Güler,Gayrimenkul,firması,ile,anlaşmal Lüleburgaz Satılık Daire Lüleburgaz'da Satılık Arsa Fiyatları Lüleburgaz Satılık Arsa 1+1 2+1 3+1 Satılık Daire Emlakçı'dan Satılık Daire Emlakçı Fiyatları..Lüleburgaz'da Yetkili Emlak Firması Burada Bankalardan konut kredisi kullanmadan önce GÜLER GAYRİMENKUL emlak danışmanı yanınızda Konut Kredisi çekerken nelere dikkat edilmeli! Bankalardan konut kredisi kullanmadan önce GÜLER GAYRİMENKUL emlak danışmanınız ile anlaşmalı olduğumuz bankalardan konut krediniz için teklif almak sizin lehinize olacaktır Güler Gayrimenkul firması ile anlaşmal