Lüleburgaz Kiralık Daire Fiyatları Kiralık Talebine İstİnaden Artmakta.

Kiralık daire arayanların talep ettikleri yeni ve doğalgazlı evler olunca talep karşılanamamakta.

Lüleburgaz'da kiralık ev kalmadı!

Okulların tatil olması, yaz sezonunun bitmesi, bir de evlilik sezonunu eklenince Lüleburgaz’da özellikle şehrin Güney yakasında kiralık ev bulmak çok güçleşti. Lüleburgaz emlak ofisleri müşterilerine çoğunlukla Kiralık evimiz kalmadı’ğını söylüyorlar.

 Okulların kapanması, yeni evlenenler  ile ev değiştirme kararını verenler  Lüleburgaz emlak  ofislerine müracat etmeye başladı. Ancak Lüleburgaz  genelinde kiralık ev bulabilmek  geçen yıllara kıyasla oldukça zorlaştı. Son bir yılda artan kiralık ev talepleri şehir genelindeki kiralık ev arzında azalmaya yol açtı. Evlerin yenilenmesi mülk sahiplerinin ve kiracıların sayısı artınca merkezi bölgelerde boş evler kısa sürede doldu.  

Kiralık ev talepleri artınca fiyatları da yukarı çekti. Lüleburgaz bölgesindeki kiralık daire fiyatlarında son bir yılda yüzde 10’luk değer artışı yaşansa da talebin en fazla görüldüğü  Kurtuluş mahallesi, Yıldız mahallesi, 8 Kasım mahallesi vs bölgelerde bu oran yüzde 40’a kadar yükseliyor. Güler Gayrimenkul Emlak Uzmanlarının araştırmalarında kiraların en yüksek olduğu ilk Beş bölge Yıldız mahallesi, Kurtuluş mahallesi, Sekiz kasım mahallesi, Hürriyet mahallesi ile Kocasinan mahallesi olarak sıraladı. Güler emlak uzmanlarına göre son bir yılda İstasyon Caddesi’ndeki kiralama fiyatları yüzde 28, Kurtuluşta yüzde 20, Yıldız mahallesinde’de yüzde 13, Hürriyet mahallesinde yüzde 30, Atatürk mahallesinde yüzde 19,  E-5, Yeni mahallede yüzde 25, Siteler  yüzde 10 oranında arttığını belirtidi.

Güler Emlak uzmanları, Lüleburgaz'ın Kentsel göç aldığını hem kiralık konut arzında hem de kiralık konut değerleri üzerinde etkili oluyor. Kişiler yeni ikamet bölgeleri  için kendilerine ve doğal olarak alışmış oldukları düzene yakın lokasyonları tercih ediyorlar. Buna bağlı olarak kişilerin tercih ettikleri yeni bölgelerde olağan talepler dışında yarattıkları talep fazlası da kira fiyatlarında artış yaşanmasında etkili oluyor.

Ev arayanların emlak ofislerine isim yazdırıp haber beklediklerini söyleyen Güler emlak firması yöneticileri, “Kiralık arayanların çoğu  yeni binaları veya 1-2 yıllık kiralık ev arıyoruz diyorlar. Kiralık evler Güler emlak ofisine dahi gelmeden tutuluyor. Önceden Güler emlak firması olarak Kiralık portföyümüzden biz müşteriyi ikna etmeye çalışırdık, şimdi ise müşteri seçeneği olmadığı için bulduğu kiralık ev ile yetiniyor. Ekonomik durumu yeterli olan kiracıların ilçelerin yeni yerleşim alanlarına, sınırlı bütçeye sahip olanların ise Lüleburgazın gelişimekte olan bölgelerine yöneldiğini dile getirdi.

Daire Kiralık tutmadan önce dikkat edilecekler

O zaman size özel bir haber, Kiralık daire’mi arıyorsunuz?

Kira kontratı ?

Kira kontratı hazırlanırken dikkat edilmesi gerekenler.

Kiracı ile kiraya veren ve kefil tüm taraflar kontratı beraberce imzalamalıdırlar.

 Kira kontratının ön bölümünde bulunan "DAİRESİ" ibaresinin karşısına mecbur bulunduğu il veya ilçe yazılmalıdır. 

Daha sonraki  zamanlarda her iki tarafında bir tartışmaya gerek duymamaları için muhakkak 'demirbaş' bölümü doldurmaları gerekir.

Genelde ilk imza anında  nakit bir para verileceği için bu miktar kontratın arka yüzüne yazı ile tarih atılıp belirtilmesi ve imzalanması gereklidir. 

Kiracı ile kiraya veren ve kefilin açık adresleri ve telefon numaraları muhakkak yazılması gerekmekir. 

Kiracıdan alınan depozito miktarı kontratın özel şartlar bölümünde  belirtilmesi gerekmektedir.  

Kiralanan emlak  sözleşmede yazılı kullanma biçimi harici kullanılamaz.

Kiracı kiraladığı emlağı bir başkasına devir edemez. Başkalarına kısmen veya tamamen kullandıramaz kiraya veremez.

Daire’nin elektrik, çöp vergisi ayrıca su yakıt, Yönetim Giderleri (genel temizlik ısıtma, kapıcı, ve aydınlatma vs.) kiracı tarafından düzenli olarak ödenmelidir. Kira süresinde  bu giderlerde meydana gelecek artışlar kiracı tarafa ait olacaktır. Kiracı, binanın kendisine ait masraflara karışmayacak; bu gibi masraflar mal sahibi tarafından ödenecek. Kiracı daireyi, doğramaları sağlam boyalı ve temiz olarak teslim alarak.Tahliye zamanında, mal sahibine aynı şekilde teslim etmelidir. 

Kiracı, kiralanan daire  içinde veya dışında yalnız başına tadilat yapamaz. Tadilata mutlak gerek varsa kiraya verenin  veya vekillerinin yazılı iznini almak şartı ile tüm masraflar ve giderler kendisine ait olmak üzere yapabilir. Ancak kira sözleşmesi bitiğinde veya her ne sebepten olursa olsun tahliye halinde herhangi bir bedel talep edemez  tümünü mal sahibine bırakır. Mal sahipleri isterlerse eski haline getirebilir.

 Kiracı, kullanım süresine apartman boşluğuna, merdiven aralığına, kapı önüne vs gibi yerlere herhangi bir şey koyamaz. Balkonu  genel görünümü bozacak şekilde kullanamaz. Bina önünde veya otoparkta başkalarını engelleyici araç ve gereçi bırakamaz. 

Kiracı, kira döneminin sonunda kira aktini uzatmak isterse, her yeni dönem için zam yapmayı kabul eder ve kira bedelini . tefe/tüfe kadar arttırmak, ödemekle yükümlüdür. 

Kira süresinin uzatılmasından sonra kefil, kefilliğinin devam edeceğini peşinen kabul etmiş olur. 

Kira kontratının sona ermesi için 30 gün evvel taraflar birbirlerine yazılı olarak bildirimde  bulunmadıkları zaman, kontrat otomatik olarak 2 yıl  için yenilenmiş olur. 

Kiracıdan depozit olarak alınan .bedel evde herhangi bir hasar olması  veya kira, yönetim giderleri, elektrik, su, yakıt borcu çöp vergisi, kalmadığı takdirde geri iade edilir. 

Kiracı, kira bedelini her ayın ilk beş günü içersinde  mal sahibi adına kayıtlı hesaba yatıracaktır. Kira bedeli üzerinde hiç  bir nedenle kesinti yapılamaz. Yalnızca bir aya ait kira alındı makbuzu, ondan önceki ayların kira bedellinin ödenmiş olduğu anlamını taşır. 

Kira bedellerinin herhangi biri zamanında ödenmediğinde, o döneme ait tüm kira bedelleri birden talep edilecektir. 

Kiracı bir ay zarfında elektrik, su saat mukavelesini üzerine geçirecektir. Yapılmaması sözleşmeye aykırılık teşkil eder.

İş bu kira mukavelesinden doğan itilaflarda  emlak adresindeki Mahkemeler  ve İcra Daireleri yetkilidir.

Lüleburgaz Mahalleleri

 

Lüleburgaz Atatürk Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Kurtuluş Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz 8 Kasım Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Hürriyet Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Kocasinan Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Siteler Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz İstiklal Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz İnönü Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Yıldırım Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz  Güneş Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Cumhuriyet Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Fatih Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Özerler Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Dere Mahallesi Kiralık Daire, Gençlik Mahallesi Kiralık Daire, Sevgi Mahallesi Kiralık Daire, Barış Mahallesi Kiralık Daire, Durak Mahallesi Kiralık Lüleburgaz Daire, Lüleburgaz Gündoğu Mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Yıldız mahallesi Kiralık Daire, Lüleburgaz Yeni Mahalle Kiralık Daire, Lüleburgaz Yılmaz Mahallesi Kiralık Daire, Zafer, Lüleburgaz sahibinden kiralık daire, lüleburgaz sahibinden kiralık ev, lüleburgaz sahibinden sıfır kiralık daire, lüleburgaz sahibinden sıfır kiralık daire fiyatları, lüleburgaz sıfır kiralık daire fiyatları, Sahibindfen kiralık daire, Lülebıurgaz'da kiralık daire, Lüleburgaz sıfır kiralık daire.

Lüleburgaz'da kiralık ev

Lüleburgaz'da kiralık ev kalmadı!
Okulların tatil olması, yaz sezonunun bitmesi, bir de evlilik sezonunun  eklenince Lüleburgaz’da özellikle şehrin Güney yakasında kiralık ev bulmak çok güçleşti. Lüleburgaz emlak ofisleri müşterilerine çoğunlukla Kiralık evimiz kalmadı’ğını söylüyorlar.

Okulların kapanması, yeni evlenenler  ile ev değiştirme kararını verenler  Lüleburgaz emlak  ofislerine müracat etmeye başladı. Ancak Lüleburgaz  genelinde kiralık ev bulabilmek  geçen yıllara kıyasla oldukça zorlaştı. Son bir yılda artan kiralık ev talepleri şehir genelindeki kiralık ev arzında azalmaya yol açtı. Evlerin yenilenmesi mülk sahiplerinin ve kiracıların sayısı artınca merkezi bölgelerde boş evler kısa sürede doldu.  
Kiralık ev talepleri artınca fiyatları da yukarı çekti. Lüleburgaz bölgesindeki kiralık daire fiyatlarında son bir yılda yüzde 10’luk değer artışı yaşansa da talebin en fazla görüldüğü  Kurtuluş mahallesi, Yıldız mahallesi, 8 Kasım mahallesi vs bölgelerde bu oran yüzde 40’a kadar yükseliyor. Güler Gayrimenkul Emlak Uzmanlarının araştırmalarında kiraların en yüksek olduğu ilk Beş bölge Yıldız mahallesi, Kurtuluş mahallesi, Sekiz kasım mahallesi, Hürriyet mahallesi ile Kocasinan mahallesi olarak sıraladı. Güler emlak uzmanlarına göre son bir yılda İstasyon Caddesi’ndeki kiralama fiyatları yüzde 28, Kurtuluşta yüzde 20, Yıldız mahallesinde’de yüzde 13, Hürriyet mahallesinde yüzde 30, Atatürk mahallesinde yüzde 19,  E-5, Yeni mahallede yüzde 25, Siteler  yüzde 10 oranında arttığını belirtidi. 
Güler Emlak uzmanları, Lüleburgaz'ın Kentsel göç aldığını hem kiralık konut arzında hem de kiralık konut değerleri üzerinde etkili oluyor. Kişiler yeni ikamet bölgeleri  için kendilerine ve doğal olarak alışmış oldukları düzene yakın lokasyonları tercih ediyorlar. Buna bağlı olarak kişilerin tercih ettikleri yeni bölgelerde olağan talepler dışında yarattıkları talep fazlası da kira fiyatlarında artış yaşanmasında etkili oluyor. 
 Ev arayanların emlak ofislerine isim yazdırıp haber beklediklerini söyleyen Güler emlak firması yöneticileri, “Kiralık arayanların çoğu  yeni binaları veya 1-2 yıllık kiralık ev arıyoruz diyorlar. Kiralık evler Güler emlak ofisine dahi gelmeden tutuluyor. Önceden Güler emlak firması olarak Kiralık portföyümüzden biz müşteriyi ikna etmeye çalışırdık, şimdi ise müşteri seçeneği olmadığı için bulduğu kiralık ev ile yetiniyor. Ekonomik durumu yeterli olan kiracıların ilçelerin yeni yerleşim alanlarına, sınırlı bütçeye sahip olanların ise Lüleburgazın gelişimekte olan bölgelerine yöneldiğini dile getirdi.

!
Okulların tatil olması, yaz sezonunun bitmesi, bir de evlilik sezonunun  eklenince Lüleburgaz’da özellikle şehrin Güney yakasında kiralık ev bulmak çok güçleşti. Lüleburgaz emlak ofisleri müşterilerine çoğunlukla Kiralık evimiz kalmadı’ğını söylüyorlar.
 
Okulların kapanması, yeni evlenenler  ile ev değiştirme kararını verenler  Lüleburgaz emlak  ofislerine müracat etmeye başladı. Ancak Lüleburgaz  genelinde kiralık ev bulabilmek  geçen yıllara kıyasla oldukça zorlaştı. Son bir yılda artan kiralık ev talepleri şehir genelindeki kiralık ev arzında azalmaya yol açtı. Evlerin yenilenmesi mülk sahiplerinin ve kiracıların sayısı artınca merkezi bölgelerde boş evler kısa sürede doldu.  
Kiralık ev talepleri artınca fiyatları da yukarı çekti. Lüleburgaz bölgesindeki kiralık daire fiyatlarında son bir yılda yüzde 10’luk değer artışı yaşansa da talebin en fazla görüldüğü  Kurtuluş mahallesi, Yıldız mahallesi, 8 Kasım mahallesi vs bölgelerde bu oran yüzde 40’a kadar yükseliyor. Güler Gayrimenkul Emlak Uzmanlarının araştırmalarında kiraların en yüksek olduğu ilk Beş bölge Yıldız mahallesi, Kurtuluş mahallesi, Sekiz kasım mahallesi, Hürriyet mahallesi ile Kocasinan mahallesi olarak sıraladı. Güler emlak uzmanlarına göre son bir yılda İstasyon Caddesi’ndeki kiralama fiyatları yüzde 28, Kurtuluşta yüzde 20, Yıldız mahallesinde’de yüzde 13, Hürriyet mahallesinde yüzde 30, Atatürk mahallesinde yüzde 19,  E-5, Yeni mahallede yüzde 25, Siteler  yüzde 10 oranında arttığını belirtidi. 
Güler Emlak uzmanları, Lüleburgaz'ın Kentsel göç aldığını hem kiralık konut arzında hem de kiralık konut değerleri üzerinde etkili oluyor. Kişiler yeni ikamet bölgeleri  için kendilerine ve doğal olarak alışmış oldukları düzene yakın lokasyonları tercih ediyorlar. Buna bağlı olarak kişilerin tercih ettikleri yeni bölgelerde olağan talepler dışında yarattıkları talep fazlası da kira fiyatlarında artış yaşanmasında etkili oluyor. 
 Ev arayanların emlak ofislerine isim yazdırıp haber beklediklerini söyleyen Güler emlak firması yöneticileri, “Kiralık arayanların çoğu  yeni binaları veya 1-2 yıllık kiralık ev arıyoruz diyorlar. Kiralık evler Güler emlak ofisine dahi gelmeden tutuluyor. Önceden Güler emlak firması olarak Kiralık portföyümüzden biz müşteriyi ikna etmeye çalışırdık, şimdi ise müşteri seçeneği olmadığı için bulduğu kiralık ev ile yetiniyor. Ekonomik durumu yeterli olan kiracıların ilçelerin yeni yerleşim alanlarına, sınırlı bütçeye sahip olanların ise Lüleburgazın gelişimekte olan bölgelerine yöneldiğini dile getirdi.
Lüleburgaz Satılık Daire Lüleburgaz'da Satılık Arsa Fiyatları Lüleburgaz Satılık Daire Arsa İlanları, 1+1 2+1 3+1 Sıfır Satılık Daire, Arsa, Tarla Fiyatları Lüleburgaz'da Yetkili Emlak Firması Burada Lüleburgaz Kiralık Daire Fiyatları Kiralık Talebine İstİnaden Artmakta. Lüleburgaz Satılık Daire Lüleburgaz'da Satılık Arsa Fiyatları Lüleburgaz Satılık Daire Arsa İlanları, 1+1 2+1 3+1 Sıfır Satılık Daire, Arsa, Tarla Fiyatları Lüleburgaz'da Yetkili Emlak Firması Burada,Kiralık,daire,arayanların,talep,ettikleri,yeni,ve,doğalgazlı,evler,olunca,talep,karşılanamamakta.,Lüleburgaz'da,kiralık,ev,kalmadı!,Okulların,tatil,olması,yaz,sezonunun,bitmesi,bir,de,evlilik,sezonunu,eklenince,Lüleburgaz’da,özellikle,şehrin,Güney,yakasında,kiralık,ev,bulmak,çok,güçleşti,Lüleburgaz,emlak,ofisleri,müşterilerine,& Lüleburgaz Satılık Daire Lüleburgaz'da Satılık Arsa Fiyatları Lüleburgaz Satılık Daire Arsa İlanları, 1+1 2+1 3+1 Sıfır Satılık Daire, Arsa, Tarla Fiyatları Lüleburgaz'da Yetkili Emlak Firması Burada Kiralık daire arayanların talep ettikleri yeni ve doğalgazlı evler olunca talep karşılanamamakta. Lüleburgaz'da kiralık ev kalmadı! Okulların tatil olması yaz sezonunun bitmesi bir de evlilik sezonunu eklenince Lüleburgaz’da özellikle şehrin Güney yakasında kiralık ev bulmak çok güçleşti Lüleburgaz emlak ofisleri müşterilerine &