Tapu müdürlüğü'nden tapu'nuzu alamadan

Tapu dairesi'nde ne yazdığına DİKKAT ! Tapu dairesi'nden aldığınız Tapu müdürlüğü onaylı Tapu aslında niteliği bölümünde ne yazıyor

Tapunuzda Niteliği Bölümünde Ne Yazıyor - !

 

Aldığınız emlak'ın tapusu size sorun çıkarabilir.

 
 
 
Mülk sahibi olduğumuzu elinizdeki emlağa ait tapu belgesi kanıtlar, Gayrimenkulde tapu tipleri farklı kategorilere ayrılır.
 
Bir emlak yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biride, o mülke gerçek sahibi olduğumuzu gösteren belgenin temiz olmasıdır.
 
Kat mülkiyeti, kat irtifakı, hisseli tapu gibi tapu çeşitleri var. Peki alacağımız emlak'ın tapusu nasıl olmalı?
 
 
 
Hangi tapu tipi daha güvenlidir?
 
 
Sorun yaşamadan alıp-satabileceğimiz, mülkün aidiyetinin belgelenmesi ya da miras yoluyla el değiştirilmesi sürecinde sorun yaşamayacağımız tapu tipi kat mülkiyetli tapudur.
 
Ev alırken tapu tipi nasıl olmalı -!
 
Gayrimenkul alım aşamasında en önemli sorulardan biri: "Gayrimenkul alırken, tercih edeceğimiz tapunun türü nasıl olursa sorun yaşamayız?" dır.
 
Peki tapu tipleri nelerdir-!
 
Kat mülkiyetli tapu-  Kat mülkiyetli tapu belgesinin üzerinde bu bilgiler vardır. Binanın yüzölçümü, ilgili kişiye ait olan bağımsız bölümün nosu, katı, niteliği vardır. Yani size ait olan m2 alanını açıkça gösterir ve mülkiyet hakkınızı ispatlamış olursunuz. İskan izni alınmıştır. Bu mülkü alırken banka kredisi kullanabilirsiniz çünkü yasal süreci olumlu şekilde tamamlanmıştır. Sorun yaşamayacağınız tapu kaydı kat mülkiyetli olan tapudur.
 
Kat irtifakı tapusu-  Bu tip tapular kredi için uygun olsa da henüz iskanı alınmamıştır. Bina, Tapu Müdürlüğü'nde kayıtlıdır. Bu, kat mülkiyeti tapunun bir önceki safhasıdır. Kat irtifaklı tapuda kişilerin bağımsız bölümleri olduğunu belirtilir. Emlak sahibi, bu belgeyle gidip kat mülkiyeti tapusu alabilir.
 
Hisseli tapu-  Emlak sahiplerinin ortak olan kişilerin isim ve hisse oranını belirtir. Ancak ayrıntılı bir mülkiyet belirtilmez. Emlak üzerinde hak sahibliğinizin kaç hisse olduğunu belli eden bu tapu çeşidinde hangi alanın ne kadarının size ait olacağı belli değildir. Emlak satış aşamasınde hissedarlar anlaşma sağlayamazsa hissedarlar arasında sorun yaşanabilir ve bu sorunları çözmek için uzun süren yasal süreçler yaşanabilir.
 
Hisseli tapuya sahip emlak için banka kredisi kullanabilmek te mümkün değildir.
Lüleburgaz Emlak Fiyatları, Lüleburgaz Emlakçıları, Güler Emlak Firması Tapu müdürlüğü'nden tapu'nuzu alamadan Lüleburgaz Emlak Fiyatları, Lüleburgaz Emlakçıları, Güler Emlak Firması,Tapu,dairesi'nde,ne,yazdığına,DİKKAT,!,Tapu,dairesi'nden,aldığınız,Tapu,müdürlüğü,onaylı,Tapu,aslında,niteliği,bölümünde,ne,yazıyor,Tapunuzda,Niteliği,Bölümünde,Ne,Yazıyor,-,!,Aldığınız,emlak'ın,tapusu,size,sorun,çıkarabilir, , , , , , , , ,Mülk,sahibi,olduğumuzu,elinizdeki,emlağa,ait,tapu,belgesi,kanıtlar,Gayrimenkulde,tapu,tipleri,farklı,kategorilere,ayrılır,Bir,emlak,yat Lüleburgaz Emlak Fiyatları, Lüleburgaz Emlakçıları, Güler Emlak Firması Tapu dairesi'nde ne yazdığına DİKKAT ! Tapu dairesi'nden aldığınız Tapu müdürlüğü onaylı Tapu aslında niteliği bölümünde ne yazıyor Tapunuzda Niteliği Bölümünde Ne Yazıyor - ! Aldığınız emlak'ın tapusu size sorun çıkarabilir Mülk sahibi olduğumuzu elinizdeki emlağa ait tapu belgesi kanıtlar Gayrimenkulde tapu tipleri farklı kategorilere ayrılır Bir emlak yat